Eventeria.pl

Podczas imprez firmowych, szczególnie tych o charakterze integracyjnym czy team-buildingowym, wykorzystywane są różnego rodzaju aktywności, dostarczające ich uczestnikom sporą dawkę adrenaliny. Jedną z takich aktywności jest wspinaczka i różnego rodzaju zabawy alpinistyczne. Gdy na co dzień pracujący ze sobą ludzie, znajdują się w sytuacji, w której związani są liną i wzajemnie się asekurują, buduje to wzajemne zaufanie i wzmacnia więzi w zespole. Dodatkowo, dla zdecydowanej większości z nas, wiedza związana ze wspinaczką i sprzętem wykorzystywanym podczas jej uprawiania, jest nieznana i jednocześnie interesująca. Uczestnicy mogą też sprawdzić w jaki sposób poradzą sobie podczas nietypowej dla siebie sytuacji. Dla niejednego z nich będzie to zachęta do zainteresowania się w przyszłości tym sportem.

Wspinaczkę na sztucznej ściance uprawiać można praktycznie wszędzie, a pracownicy biorący udział w takiej zabawie nie muszą posiadać specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Jeśli organizowany jest wyjazd motywacyjny czy integracyjny w tereny górzyste, organizatorzy zaproponować mogą wspinaczkę skałkową lub zabawy alpinistyczne, jak na przykład: przejście po moście linowym rozwieszonym pomiędzy skałami (bądź drzewami), zjazdy na linie rozpiętej pomiędzy drzewami (tzw. tyrolka). Istotne jest aby zabawy takie, jak i uczestników imprezy dobrać w taki sposób, aby każdy mógł im sprostać oraz poszczególni uczestnicy mogli siebie wzajemnie wspierać.

Organizator tego typu imprez powinien dysponować kadrą posiadającą wiedzę, doświadczenie i odpowiednie uprawnienia oraz zadbać o bezpieczeństwo uczestników, dając im do dyspozycji wymagany sprzęt i przekazując informacje o jego użytkowaniu. Podstawowy sprzęt wykorzystywany podczas zabaw alpinistycznych, to: kask, uprząż, liny, karabinki, przyrządy do zjazdów. Uczestnicy powinni zostać również poinstruowani w jaki sposób przywiązać się do liny. Wspólna nauka węzłów może okazać się świetną zabawą.

Ciekawym pomysłem może okazać się wyjazd nagrodowy połączony z turystyką górską i wejściem na wybrany szczyt. Miłośnicy górskich wędrówek, będą dodatkowo zmotywowani, wiedząc że po zakończonym projekcie, czeka ich wyprawa np. na najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro (lub inny szczyt). W Polsce mieszka kilku wybitnych himalaistów, cenionych na całym świecie za ich osiągnięcia w górach wysokich. Ponieważ praca zespołu przy zdobywaniu szczytu, podobna jest do pracy zespołu w firmie, często są oni zapraszani są na prelekcje dla firm. Podczas takich prelekcji podkreślana jest istota pracy zespołu, rola kierownika wyprawy oraz kwestie odpowiedniego zmotywowania do osiągania wspólnego celu.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x