Eventeria.pl

W ostatnich latach, sporą popularnością wśród wyjazdów incentive organizowanych dla pracowników firm cieszyła się Tunezja. Popularność tego kraju zmniejszyła się po zamachu w muzeum Bardo, niemniej jednak postanowiliśmy opisać ten kraj z uwagi na jego atrakcyjność i duże zainteresowanie zarówno wśród turystów biznesowych jak i indywidualnych.

Tunezja położona jest w północnej części Afryki, a swoją popularność wśród naszych przedsiębiorców zawdzięcza głównie klimatowi oraz stosunkowo niskimi kosztami na uczestnika wyjazdu. W kierunku tym, stosunkowo łatwo znaleźć atrakcyjny cenowo przelot dla grupy turystów. Ze względu na fakt iż duża liczba osób odwiedziła już ten kraj podczas podróży prywatnych, wyjazdy do Tunezji raczej nie są organizowane dla kadry kierowniczej, czy dla klientów VIP.

Tunezja leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, od północy graniczy z Morzem Śródziemnym, w jej zachodniej części wznoszą się góry Atlas, a na południu rozciągają się pustynie i półpustynie. Bogata historia tego regionu sprawiła, że usytuowane są tu liczne zabytki z czasów fenickich, rzymskich oraz arabskich. W związku z tym, organizatorzy wyjazdów motywacyjnych do Tunezji mają spore możliwości jeśli chodzi o atrakcje, które mogą zaoferować swoim klientom. Kurorty Tunezji oferują również rozbudowaną bazę hotelową, łącznie z obiektami o najwyższym standardzie. Sprawia to, że w praktyce można zaplanować tu wyjazd w dowolnym budżecie. Poza zwiedzaniem starożytnych riun, zażywaniem kąpieli słonecznych oraz oczywiście kąpieli morskich, atrakcją wyjazdu motywacyjnego do Tunezji mogą być również: wycieczki safari na wielbłądach lub samochodach 4×4 po największej pustyni świata Saharze, wizyta w oazach, wioskach Berberów, gajach palmowych, wieczór arabski, nurkowanie, podziwianie słonych jezior (np. Szott el-Dżerid) czy słynne wioski w Matmacie, gdzie ludzie żyją pod ziemią w domach wydrążonych w skale.

Wyjazd motywacyjny do Tunezji idealnie nadaje się jako jeden z pierwszych wyjazdów zagranicznych organizowanych dla dane grupy pracowników. Warto również pamiętać, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i nagrody powinno się stopniować…

Przeczytaj również


  1. Niestety w czerwcu 2015 turyści w Tunezji znowu stali się celem ataku terrorystycznego. Prawdopodobnie kraj ten będzie przez najbliższy czas omijany przez turystów (również tych biznesowych). Szkoda, bo to atrakcyjny kierunek, a tamtejsza gospodarka w znacznej części opiera się właśnie na turystyce.

    Event Manager / Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x