Eventeria.pl

Integracja zespołu i dobre samopoczucie pracowników są jednymi z najważniejszych aspektów, o które powinniśmy zadbać w naszej firmie. Wspólne spędzanie czasu poza godzinami pracy jest niezwykle istotne – pomaga poznać swój zespół i utrzymać pozytywne relacje. Warto porządnie zastanowić się nad wyborem miejsca i ciekawych atrakcji. Gdzie pojechać i jak zagospodarować czas podczas wyjazdu? Kluczem do sukcesu jest niekonwencjonalny pomysł!

Gdzie pojechać?

Przy wyborze miejsca warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze – pora roku i pogoda. Odczuwalna temperatura czy zjawiska atmosferyczne nie mogą być nieznośne – pracownicy powinni czuć się swobodnie i przyjemnie. Po drugie – zastanówmy się, jak długo powinien trwać wyjazd. Dobrym rozwiązaniem będzie zaplanowanie podróży na kilka dni – 3-4 dni. Mamy wtedy szansę zapewnić wszystkim dużo atrakcji, a przede wszystkim – lepiej zintegrować zespół. Po trzecie – dobrze jest wymyślić coś naprawdę wyjątkowego, czego pracownicy najprawdopodobniej nie mieli jeszcze okazji przeżyć. Zapewni to niezapomniane wrażenia, świetny nastrój, a w oczach pracowników wypadniemy naprawdę dobrze!

Latem w góry?

Utarło się, że w okresie letnim wyjeżdża się nad morze czy jezioro, a w zimę w góry – nic bardziej mylnego! Góry są świetnym rozwiązaniem na letnie dni – piękny górski krajobraz okraszony słońcem, rwące rzeki, wiele ciekawych i niecodziennych atrakcji, jak na przykład spływ Dunajcem. Góry w okresie letnim są niedocenianym miejscem – całkiem niesłusznie. Jest kilka miejsc, które warto odwiedzić takie, jak Zakopane czy Niedzica, jednak są to bardzo znane miejsca, które każdy chociaż raz w swoim życiu odwiedził. Na ich tle wyróżnia się mniej popularna Szczawnica – malownicze miasto, w którym nie trudno o dobrą zabawę i niekonwencjonalne sposoby spędzania czasu. Przede wszystkim miasto samo w sobie jest bardzo urokliwe, znajduje się w dolinie potoku Grajcarka, w otoczeniu Pienin i Beskidu Sądeckiego.

Atrakcje

Atrakcyjna może okazać się wycieczka w góry – do wyboru mamy kilka szlaków turystycznych, z różnymi dystansami i poziomem trudności – łatwo więc dopasować coś do swoich potrzeb. Organizowane są również dłuższe wycieczki w góry, które obejmują spanie pod gołym niebem i rozbijanie własnego obozowiska. Oprócz spacerów po górach i podziwiania niezwykłej przyrody warto też zwiedzić zabytki w okolicy – klasycystyczny Stary Dwór Szalaya związany ściśle z samą historią Szczawnicy, czy neogotycki Kościół Świętego Wojciecha – polecają eksperci z www.szczawnica.nrs.pl

Zwiedzanie miasta i górskie wyprawy warto połączyć z niekonwencjonalnymi atrakcjami jakie proponuje nam Szczawnica. Warto wymienić kilka z nich:

  1. Spływ Dunajcem – jedna z najpopularniejszych atrakcji. Na jednej łodzi mieści kilkanaście osób, a sam spływ w zależności od wybranej trasy trwa około dwie godziny. Jest to całkowicie bezpieczna forma rozrywki, a płynąc rzeką można rozkoszować się pięknem górskiej przyrody.
  2. Park linowy – coś dla bardziej odważnych – posiadający trasy o różnych poziomach trudności i różnych wysokościach. Specjalne zabezpieczenia nie pozwolą nikomu spaść, a przy wspinaczkach po drzewach o mijaniu różnych przeszkód można świetnie bawić się w większym gronie.
  3. Spływ kajakowy – wypożyczalnie oferują nowoczesny sprzęt i fachową pomoc ekspertów. Nie potrzeba żadnego doświadczenia – każdy ochotnik zostanie przeszkolony, a w razie niepewności – instruktor może płynąć razem z nim.
  4. Raftiing – spływ pontonem po Dunajcu, atrakcja która najbardziej przyciąga grupy na wyjazdach integracyjnych. Świetny pomysł na przeżycie niesamowitej przygody, szczególnie dla osób lubiących wyzwania!
  5. Wspinaczka górska – oprócz spacerów górskich warto pomyśleć nad czymś bardziej ekstremalnym – wspinaniu się po górach. Specjalnie wyszkolona kadra zadba o wyszkolenie i bezpieczeństwo uczestników.
  6. Paintball – gra zespołowa polegająca na prowadzeniu pozorowanej walki – dwa zespoły strzelają do siebie z pistoletów napełnionych specjalnymi barwnikami. Świetny pomysł na zgranie zespołu i wprowadzenie elementu rywalizacji.

Więcej informacji na temat miasta oraz jego atrakcji i organizacji wyjazdów integracyjnych można znaleźć na stronie: www.szczawnica.nrs.pl

Przeczytaj również


  1. Super pomysł, ciekawe miejsce, ale słyszałem , że ostatnio firmy robią incentive travel, czyli organizują wyjazd dla najlepszych pracowników. Taka inwestycja w przyszłość, żeby zmotywować resztę załogi. Co sądzicie na ten temat? opłacalne?

    troy / Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x