Eventeria.pl

Obecnie wiele hoteli i ośrodków oferuje wynajem sali konferencyjnej. Mogłoby się w związku z tym wydawać, że nie ma z tym problemu. Nic bardziej mylnego. Choć ofert wynajmu powierzchni konferencyjnej jest bardzo wiele, to istotne jest, aby wybrać taką salę, które spełniać będzie wszystkie oczekiwania i wymagania. Warto jest zatem wiedzieć, czy kierować się przy wyborze sali konferencyjnej.

Temat konferencji

W pierwszej kolejności, decydując się na wybór sali konferencyjnej, wziąć należy pod uwagę cel oraz charakter spotkania. Sale konferencyjne są różnej wielkości i posiadają różne wyposażenie. Należy zawsze brać to pod uwagę. Inna bowiem sala będzie lepsza na szkolenie, inna na spotkanie integracyjne, a jeszcze inna na organizację międzynarodowej konferencji.

Lokalizacja

Kiedy cel i charakter jest już znany, wybrać należy odpowiednią lokalizację. Lokalizacja jest niezwykle ważna zwłaszcza, kiedy organizuje się dużą konferencję ogólnopolską lub międzynarodową. W takim przypadku lokalizacja odgrywa bardzo istotną rolę. Musi być to przede wszystkim miejsce bardzo dobrze skomunikowane. Dojazd do niego nie może sprawiać problemów. Dlatego dobrym wyborem są sale konferencyjne w Warszawie. Stolica to miejsce bardzo dobrze skomunikowane, a do tego posiada bardzo szeroką bazę noclegową.

Wielkość sali i jej wyposażenie

Przy wyborze sali konferencyjnej bardzo ważna jest także jej wielkość. Oczywiście wszystko pod tym względem uzależnione jest od ilości uczestników konferencji. Pamiętać jednak należy, aby sala była na tyle duża, aby nie było w niej ścisku. Goście konferencyjni muszą czuć się komfortowo. Tym bardziej, że przerwy podczas konferencji do czas na rozmowy, dyskusje, wymianę wizytówek. Sala konferencyjna musi być także nowocześnie wyposażona. Profesjonalny sprzęt multimedialny to podstawa. Dziś chyba trudno jest wyobrazić osobie jakikolwiek ośrodek oferujący sale konferencyjną bez choćby podstawowego sprzętu multimedialnego. Bardzo ważne jest także to, aby sala posiadała wysokiej jakości nagłośnienie.

Usługi dodatkowe

Wybierając salę konferencyjną sprawdzić należy także, czy ośrodek oferuje także usługi dodatkowe, takie jak np. catering. Przy całodziennej konferencji zapewnienie gościom posiłku i napojów jest konieczne. Warto więc sprawdzić, czy ośrodek wynajmujący salę oferuje także organizacje usługi cateringowej. Podczas konferencji często potrzebni są także pracownicy obsługi. Mogą być to np. hostessy pomagające gościom w poruszaniu się po ośrodku. Pod tym kątem także należy sprawdzić ośrodek wynajmujący salę konferencyjną.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x