Eventeria.pl

Zima to dobry czas aby zorganizować wyjazd firmowy. O tej porze roku najczęściej wybierane są wyjazdy na narty, zwykle w Alpy (do Włoch, Austrii, Szwajcarii czy Francji), ale także do Czech, na Słowację, czy w nasze rodzime góry. Aby urozmaicić czas na takim wyjeździe, poza nartami (lub jak kto woli – poza snowboardem), można przygotować dla jego uczestników inne atrakcje, wśród których warte uwagi są wyścigi psich zaprzęgów.

Dla ścisłości, wyścigi psich zaprzęgów mogą uatrakcyjnić firmową imprezę integracyjną nie tylko zimą, ale również latem (a praktycznie w dowolnej porze roku). W takim przypadku zamiast sań, psy ciągnąć mogą lekki wózek. Poza siberian husky, najczęściej w psich zaprzęgach wykorzystywane są alaskańskie malamuty, akita oraz husky japońskie. Psy te potrafią rozpędzić zaprzęg do prędkości nawet ponad 30 km na godzinę, co gwarantuje uczestnikom sporą dawkę adrenaliny, a organizatorów zobowiązuje do zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Do najbardziej popularnych i lubianych dyscyplin sportów zaprzęgowych zalicza się:

  • skijoerging – pies lub kilka psów ciągnie narciarza;
  • pulka – jeden, dwa lub trzy psy ciągną pulkę czyli płaskie saneczki z dwoma dyszlami;
  • bikejorging – jeden lub dwa psy ciągną rower połączony z nimi liną z amortyzatorem. Jeśli rower zastąpiony zostanie hulajnogą – wówczas dyscyplina taka nazywana jest scooter;

Zimą uczestnikom wyjazdu, poza nartami oraz wyścigami psich zaprzęgów, zaproponować można też przejażdżki na skuterach śnieżnych. Dobre towarzystwo i wspaniała atmosfera sprawią, że impreza z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników – a o to właśnie chodzi.

Przeczytaj również


  1. Jest jeszcze odmiana skijoergingu w której narciarz ciągnięty jest przez motocykl. W Karpaczu rozgrywane są zawody w tej dyscyplinie. Wygląda to nawet widowiskowo!

    Marek / Odpowiedz
  2. Psie zaprzegi to niesamowita atrakcja podczas imprez dla firm. Na zyczenie klienta laczymy wyprawy na skuterach snieznych z psimi zaprzegami.

    Andrew / Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x