Eventeria.pl

Stworzenie ankiety nie musi być takie trudne, jak może się wydawać. Wielu z nas myśli, że do tego zadania konieczne jest posiadanie szerokiej wiedzy oraz specjalnych narzędzi. Jednak sytuacja uległa znacznej zmianie, gdy uzyskaliśmy dostęp do sieci – teraz praktycznie każdy z nas może przygotować ankietę z wykorzystaniem internetowych generatorów.

W sieci działa sporo serwisów pozwalających na przygotowywanie ankiet. Są one wykorzystywane między innymi przez firmy, instytucji, a także przez osoby prywatne, które na przykład przeprowadzają je w celu uzyskania informacji do prowadzonych przez siebie badań do prac dyplomowych. Wobec tego są one dostępne dla każdego, kto potrzebuje uzyskać szerokie informacje od ankietowanych.

Internetowe generatory ankiet oferują różne rodzaje ankiet do wyboru. Są to między innymi kwestionariusze z pytaniami jednokrotnymi i wielokrotnymi, pytaniami otwartymi, pytaniami macierzowymi, pytaniami z suwakiem w celu oznaczenia skali, pytaniami NPS, formularzami do wypełniania, pytaniami rankingowymi, listami, przydzielaniem punktów. Oczywiście, w jednej ankiecie można wykorzystywać różnego rodzaju formy kwestionariuszy w zależności od tego, jakie pytania chce się zadać i jakie informacje chce się uzyskać.

Również o wyboru są różne szablony, pozwalające na stworzenia atrakcyjnie wyglądających ankiet. Można również dodawać do nich swoje kolory firmowe, logo firmy czy realizowanego projektu, aby uzyskać kwestionariusz wyglądający estetycznie, czytelny i przyjemny w wypełnianiu.

Internetowy generator ankiet pozwala również na przeprowadzenie analizy zebranych wyników – mogą być one automatycznie podliczone i sprawdzone, a gotowy raport będzie wtedy zaprezentowany osobie czy osobom przeprowadzającym ankietę.

Do wyboru są różne generatory – zarówno te, które są darmowe, jak i te, za które trzeba płacić. Niektóre generatory pozwalają równie na wykonanie niej skomplikowanych ankiet całkowicie za darmo, dlatego też można przeprowadzić badania bez konieczności przeznaczania na ten cel żadnych środków.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x