Eventeria.pl

Zwiedzanie Warszawy to ogromny wybór szlaków tematycznych, tras spacerowych, muzeów i miejsc pamięci. Mimo wojennych zniszczeń, stolica ze swoją dramatyczną historią i królewską przeszłością ma bardzo wiele do zaoferowania. Dobrzy przewodnicy po Warszawie potrafią uczynić spacery po stolicy naprawdę niezwykłą przygodą i niezapomnianym przeżyciem.

Warszawa królewska i Warszawa wojenna – trasy zwiedzania z przewodnikiem

Zwiedzanie stolicy koncentruje się zazwyczaj wokół tych właśnie okresów w jej dziejach. Wspomnienia o Warszawie – stolicy Królestwa przywołują spacery po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu, zwiedzanie Zamku Królewskiego, wyprawy do Łazienek Królewskich i Wilanowa. Wszystkie te obiekty znajdują się zresztą w okolicach tzw. Traktu Królewskiego. Wprawdzie Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście z jego świątyniami i rezydencjami zostały podniesione po wojnie z gruzów, ale poprzez pieczołowite rekonstrukcje i nawiązania do przeszłości przywrócono tym miejscom przynajmniej część dawnego blasku (doceniło to UNESCO, wpisując odbudowane Stare Miasto na Listę Światowego Dziedzictwa). Warto również pamiętać, że Łazienki Królewskie i Wilanów nie uległy poważnym zniszczeniom wojennym i dziś zachwycają dawnym barokowym, klasycystycznym i romantycznym pięknem w oryginalnej odsłonie. Nawet zresztą w odbudowanych obiektach stolicy zachowały się bezcenne obiekty pamiętające najdawniejszą przeszłość Warszawy – warto tu wymienić choćby słynny gotycki krucyfiks z Archikatedry św. Jana.

Oczywiście echa dawnej Warszawy to także wspomnienia okresu rozbiorów. Doświadczą tego Państwo zwiedzając stolicę szlakami tematycznymi, np. śladami Fryderyka Chopina czy Marii Skłodowskiej-Curie. Także jedyna warszawska synagoga, która przetrwała wojnę, a więc Synagoga Nożyków ma XIX-wieczną genezę.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również odkrywanie wojennej Warszawy, zwłaszcza od momentu otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego. Najlepsi przewodnicy po Warszawie oprowadzą Państwa po stolicy w pasjonujący sposób, opowiadając o kluczowych momentach sierpniowego zrywu. Odwiedzą również z państwem związane z okresem II wojny światowej pomniki i miejsca pamięci. Wątki związane z życiem, śmiercią i powstaniem w getcie warszawskim są natomiast kluczowym motywem podczas wycieczek śladami dziedzictwa żydowskiego.

Wymieniliśmy jedynie kilka spośród bardzo wielu tras wycieczek, które mogą Państwu zaproponować dobrzy przewodnicy po Warszawie. Pozostaje odpowiedzieć na jedno kluczowe pytanie – gdzie szukać dobrej oferty usług przewodnickich?

Przewodnicy po Warszawie

Portal Warszawa Zwiedzanie dedykowany jest właśnie tematyce związanej z turystyczną eksploracją stolicy, a przede wszystkim wycieczkom z przewodnikiem. Serwis współpracuje z najlepszymi, licencjonowanymi przewodnikami po Warszawie. Co więcej, jest przez nich współprowadzony. Znajdą tu zatem Państwo nie tylko możliwość rezerwacji wycieczek i szeroki wybór proponowanych tras, ale również wiele napisanych z pasją tekstów poświęconych historii i atrakcjom Warszawy. Unikatowość całego projektu polega również na tym, że korzystając z usług przewodnickich mogą Państwo liczyć na radę i pomoc organizacyjną pracowników serwisu, których cechuje ogromna życzliwość i serdeczność w kontaktach z turystami.

Młodzi przewodnicy po Warszawie związani z Warszawa Zwiedzanie mają ogromną wiedzą, kochają stolicę i potrafią przepięknie o niej opowiadać, czasem z humorem, czasem naprawdę poruszająco. Warto pamiętać, że chętnie oprowadzają po Warszawie dorosłych i dzieci, turystów indywidualnych oraz grupy wycieczkowe i to w różnych językach!

Przeczytaj również


  1. Do stolicy przeważnie jeżdżę w celach biznesowych. Czas w końcu udać się na zwiedzanie :)

    Miki / Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x