Eventeria.pl

„Conoce mi Cuba” (czyli po prostu „Poznaj moją Kubę”) to jedyny w Polsce show o Kubie, w prawdziwie latynoskiej obsadzie. Ten otwierający  ogólnopolską letnią trasę spektakl odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia 2013 roku o godz. 19.00 w „Fabryce Trzciny”. Gorące karaibskie rytmy przeniosą wszystkich do stolicy Kuby – pięknej, barwnej i odległej Havany. Spektakl został objęty Patronatem Honorowym Ambasady Kuby.

Reinaldo Antonio Ceballo Hechevarria, znany jako Rey Ceballo, pianista, kompozytor i aranżer, który na Kubie odnosił największe sukcesy, 13 lat temu przyjechał do Polski. Jego serce skradła piękna Polka, a następnie jej ojczyzna. W 2000 roku założył kubańsko-polską orkiestrę salsową „Calle Sol”, z którą nagrał szereg płyt i z którą cały czas koncertuje w Polsce i w Europie. Rei Ceballo współpracował m.in. z Korą, Kayah, z Maćkiem Maleńczukiem, KASĄ, De Mono, z Robert Chojnacki, zespołem Yugoton, a z Blue Cafe współtworzył hit minionego lata – „Buena”.

W listopadzie 2012 roku powstał pierwszy w Polsce musical o Kubie „Conoce Mi Cuba” („Poznaj Moją Kubę”) z prawdziwie latynoską obsadą, 8-osobową orkiestrą, 5 wokalistami i 5 tancerzami. Publiczność nie tylko ogląda przedstawienie, ale także żywo w nim uczestniczy, śpiewa, tańczy, śmieje się i … tęskni. Bo każdy z artystów na scenie pokazuje swoją Kubę, Kolumbię, swój Meksyk i Peru, swoją ojczyznę. Spektakl przenosi publiczność tysiące kilometrów od domu, na ciepłą, słoneczną Kubę…

Bilety na spektakl w przedsprzedaży za 65 zł, nabyć można za pośrednictwem www.eventim.pl, a w dniu premiery, w cenie 85 zł – w kasie klubu.

Źródło: www.fabrykatrzciny.pl

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x