Eventeria.pl

Mimo regularnie pojawiających się nowości w programach imprez integracyjnych i propozycji na prywatne popołudnia z przyjaciółmi, gra w paintball od lat należy do najchętniej wybieranych atrakcji na wypad ze znajomymi, wieczór kawalerski, spotkanie pracowników. Sprawdźmy, co sprawia, że moda na paintball nie mija, a fanów tej rozrywki systematycznie przybywa. Oto wszystko, co chcielibyście wiedzieć o paintballu.

Paintball pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ale szybko zyskał popularność na całym świecie. Ta gra zespołowa jest lubiana niezależnie od szerokości geograficznej. Dlaczego? Tutaj są proste zasady, atrakcyjna dla uczestników dynamika i paintball idealnie nadaje się do integrowania – na co szczególną uwagę zwrócili pracodawcy.

Ruch to zdrowie

Paintball to spora dawka ruchu. Gra zazwyczaj organizowana jest poza miastem lub na większych przestrzeniach, gdzie nie ma ryzyka trafienia markerem przypadkowego przechodnia. Każda rozgrywka to kilka dobrych godzin na świeżym powietrzu, spędzonych na bieganiu, podchodach, szukaniu kryjówek, budowaniu zasadzek. Ta aktywność fizyczna jest wprawdzie dość męcząca, ale można ją bez problemu dostosować do własnej kondycji. Do gry w paintball nie są konieczne żadne konkretne umiejętności. W strzelanie można się bawić w każdym wieku, a potężna dawka adrenaliny i rywalizacji, która temu towarzyszy na pewno rozrusza uczestników mniej aktywnych na co dzień. Zorganizowanie rozgrywek jest możliwe niemal przy każdej pogodzie i nie wymaga jakiegoś specjalnego własnego ekwipunku – mówi Marta Steinke z agencji eventowej Trygon Imprezy, zajmującej się organizowaniem m.in. imprez integracyjnych. Niezbędne jest jedynie nieprzemakalne ubranie i dobre buty, w których można poruszać się po różnym podłożu. Pozostały sprzęt do np.: gry w paintball w Poznaniu tj.: markery, karabiny, maski ochronne, kombinezony zapewniają organizatorzy.

Dla strategów i nie tylko

Wielbiciele zakulisowych rozgrywek również znajdą w paintballu coś dla siebie. Komu nie w smak bieganie z pistoletem po leśnych zaułkach, może zająć się planowaniem strategii zwycięstwa. Istnieją różne warianty gry w paintball. Najbardziej popularna wersja to zdobycie flagi przeciwnej drużyny. Najczęściej gra się bez limitu czasu, choć wyznaczenie sobie określonych ram czasowych i np. ustawienie dodatkowych przeszkód zdecydowanie dodaje grze dynamiki.

Zasady gry są zawsze takie same, niezależnie od liczby uczestników i można je streścić w kilku zdaniach. Podczas gry nie należy zdejmować maski, nie wolno strzelać poza wyznaczonym do tego terenem, przed rozpoczęciem i po zakończeniu gry należy zabezpieczyć sprzęt zatyczką. Trafienie kolorową farbą eliminuje z gry. Wygrywa drużyna, która zdobędzie trofeum, bądź wyeliminuje większą liczbę przeciwników w określonym czasie.

Dużym plusem jest fakt, że rozgrywki udają się równie dobrze w mniejszych, jak i dużych grupach. W większym gronie paintball bardziej nabiera charakteru gry strategicznej, w której kluczem do wygranej jest umiejętność przewidywania, koncentracji, planowania, a na drugi plan schodzi sama kondycja fizyczna i celność strzelania.

Te cechy paintballa sprawiają, że jest to gra po którą chętnie sięgają trenerzy personalni i HR-owcy. Oprócz fajnej zabawy dla uczestników, paintball jest przydatnym narzędziem, które można wykorzystać w budowaniu zespołu, jego motywacji, identyfikacji ról w grupie, czy wzmacnianiu pozycji lidera.

Patrząc na propozycje grupowych atrakcji niewiele jest aktywności, które są tak uniwersalne jak paintball. W paintball można grać przy każdej pogodzie, w każdym wieku, niezależnie od kondycji i wcześniejszych umiejętności. Liczy się chęć zabawy i rywalizacji, do której też łatwo dać się porwać w ferworze walki. Biorąc pod uwagę fakt, że rozgrywki można zorganizować niemal z dnia na dzień, bez specjalnych przygotowań, można się spodziewać, że nadchodzący sezon wiosenno-letnich imprez firmowych będzie ponownie wielkim triumfem paintaballa.

 

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x