Eventeria.pl

Branża MICE

MICE to skrót powstały od angielskich słów Meetings, Incentive, Conferences (lub Conventions), Events. Branża MICE skupia więc wokół siebie firmy zajmujące się szeroko rozumianą organizacją imprez biznesowych, takich jak: wydarzenia firmowe, wyjazdy motywacyjne, imprezy integracyjne i wieczorowe, czy wyjazdy na konferencje i targi branżowe. Często (szczególnie na zachodzie Europy) branżę te  określa się również mianem Business tourism lub Meeting Industry.

Wirujący derwiszMeetings czyli spotkania, to różnego rodzaju spotkania organizowane najczęściej dla firm, takie jak np. pikniki firmowe, czy wieczorne imprezy tematyczne i integracyjne. Eventy to wydarzenia firmowe, gale i prezentacje organizowane zwykle z okazji uroczystości, rocznic i innych wydarzeń ważnych z punktu widzenia życia firmy. Imprezy te nie mają zwykle charakteru wyjazdowego, a dla podniesienia ich rangi i atrakcyjności zaprasza się osoby popularne (np. znanych aktorów, prezenterów, muzyków).

Radość z sukcesuMianem incentive określa się wszelkiego rodzaju wyjazdy motywacyjne lub imprezy mające formę nagrody. Ich celem jest motywacja do dalszej efektywnej pracy. Podróże incentive organizowane są w kraju lub zagranicą. Często łączone są  programami team-buildingowymi, rzadziej z udziałem w konferencji czy targach branżowych. Forma takich wyjazdów, czas trwania, miejsce docelowe mogą być bardzo zróżnicowane, od np. kilkudniowego wyjazdu w Góry Świętokrzyskie, przez tygodniowy wyjazd do Egiptu z nurkowaniem na rafie koralowej, po ekskluzywną podróż do Singapuru połączoną z udziałem w wyścigu Formuły 1. Jedynym ograniczeniem jest tu praktycznie budżet oraz pomysłowość organizatora.

FlagiFirmy z branży MICE zajmują się również organizacją konferencji, konwentów, kongresów, sympozjów  oraz targów branżowych. W zależności od przewidywanej liczby prelegentów oraz uczestników, organizacja takiego wydarzenia to najczęściej spore przedsięwzięcie. Poza organizacją samych konferencji, firmy z branży eventowej pomagają również przedsiębiorcom zorganizować wyjazd pracowników na te imprezy. W tym przypadku, jeśli w imprezie ma wziąć większa liczba osób, a imprez odbywa się w innym kraju, organizator będzie musiał zaplanować komunikację, hotele oraz dodatkowe atrakcje dla uczestników na miejscu imprezy.

Mamy nadzieję że przybliżyliśmy Państwu w ten sposób pojęcie branży MICE. Lektura pozostałych artykułów w naszym portalu pozwoli na bliższe zapoznanie się w poszczególnymi typami działalności podejmowanymi przez firmy z tego sektora.

Przeczytaj również


  1. W branży MICE (branży eventowej) działają również firmy cateringowe, agencje hostess, dj-eje, firmy wynajmujące różnego rodzaju sprzęt nagłaśniający i wiele innych. Jak widać, to dość szeroka działka…

    Tomaszek / Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x