Eventeria.pl

Planując imprezę integracyjną czy motywacyjną, organizatorzy starają się zrobić wszystko, aby impreza zapadła w pamięci i zrobiła jak największe wrażenie na jej uczestnikach. Aby uatrakcyjnić wydarzenie wykorzystuje się różnego rodzaju zabawy i atrakcje z którymi nie mamy na co dzień do czynienia. Sprawdzonym sposobem jest wykorzystanie nietypowych pojazdów, takich jak pojazdy wojskowe, sportowe (np. samochody wyścigowe) czy balony na ogrzane powietrze.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie superszybkich łodzi hybrydowych (zwanych również łodziami RIB – Rigid Inflatable Boats). Łodzie te zostały stworzone do realizacji trudnych zadań na morzu i wykorzystywane są chętnie przez wojsko, policję, WOPR, straż graniczną oraz straż pożarną. Ich konstrukcja wykorzystująca tuby wykonane z laminatu oraz wyposażenie w silniki dużej mocy daje możliwość rozwijania dużych prędkości i wykonywania zadań przy bardzo ciężkich warunkach pogodowych. Dużą zaletą łodzi hybrydowych jest (poza wspomnianą już predkością) odporność na przechyły i falowanie oraz duża zwrotność. RIB mają do tego sporą ładowność i umożliwiają przewożenie dość licznej załogi. Wszystko to sprawia, że jednostki te chętnie wykorzystywane są również w celach rekreacyjnych np. przez płetwonurków czy szkółki żeglarskie.

Przejażdżka superszybką łodzią podczas imprezy odbywającej się w okolicach morza czy jeziora może okazać się strzałem w dziesiątką. Oczywiście mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników imprezy na wodzie z udziałem łodzi hybrydowych, organizatorzy powinni wyposażyć wszystkich pasażerów łodzi w komfortowe ubrania ochronne, kamizelki pneumatyczne, kaski oraz gogle. Dodatkową atrakcją może być też możliwość zanurkowania w towarzystwie doświadczonego instruktora. Dodać należy, że bez problemu znajdziemy już na naszym rynku firmy, które oferują czarter łodzi RIB oraz usługi związane z organizacją imprez integracyjnych z ich udziałem.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x