Eventeria.pl

Krynica Morska, miasto portowe leżące na malowniczej Mierzei Wiślanej, stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie wypoczynek z dala od tłumów i codziennego zgiełku. Zastanawiasz się, jakie atrakcje ma do zaoferowania Krynica Morska? Noclegi w tym mieście nie dają Ci spokoju? Sprawdź ten tekst i zrelaksuj się w luksusowym i tanim apartamencie!

Pokoje z widokiem na morze w Krynicy są dostępne już od 140 zł za noc. Najlepszym przykładem jest apartament Continental, znajdujący się na ul. Przyjaźni 7 – to kompleks nowoczesnych mieszkań różniących się od siebie wielkością oraz wyposażeniem, ale za każdym razem oferujących relaks na wysokim poziomie. Dwudniowy wypad do Krynicy Morskiej w cztery osoby z noclegiem w apartamencie Continental wyniesie jedną osobę tylko… 70 zł.

Zachęcony? Poznaj teraz atrakcje, jakie czekają na Ciebie w trakcie wizyty w Krynicy Morskiej.

Latarnia Morska „Krynica Morska” – niepozorny strażnik Bałtyku

Pierwsza latarnia w Krynicy Morskiej, wybudowana w 1895 r. przez elbląskiego rzemieślnika, tak jak wiele tego typu budowli została zniszczona w trakcie II wojny światowej. Jej dawny wygląd można obecnie podziwiać jedynie na starych pocztówkach.

Latarnię odbudowano w 1951 r., aby pełniła funkcję radiolatarni oraz nadajnika sygnału SOS. Obecnie latarnia w Krynicy Morskiej stanowi jeden z 11 elementów systemu, który monitoruje ruch morski w strefie przybrzeżnej Bałtyku. Co ciekawe, obok latarni znajduje się cmentarz żołnierzy radzieckich.

Wielbłądzi Grzbiet – najwyższa wydma w Europie

Po zrobieniu zdjęć latarni morskiej wybierz się na spacer po Wielbłądzim Grzbiecie, najwyższym szczycie Mierzei Wiślanej liczącym 49,5 m wysokości. Co istotne, tylko ze szczytu tej wydmy zobaczysz za jednym zamachem Zatokę Gdańską i Zatokę Wiślaną.

Z Wielbłądziego Grzbietu możesz dostać się prostą ścieżką do Nowej Karczmy, czyli wsi, która w 1992 r. poprzez połączenie z innymi miejscowościami utworzyła miasto… Krynica Morska.

Krynica Morska – przespaceruj się jedyną taką ulicą w Polsce

Na końcu warto wspomnieć o nietypowej atrakcji, jaką jest… ulica Teleexpressu, będąca jedyną ulicą poświęconą programowi telewizyjnemu na skalę kraju. Spacer nią i podziwianie jesiennej, morskiej aury z pewnością umili Twój wypad do Krynicy Morskiej dzięki Sun&Snow.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x