Eventeria.pl

Kreta to wyspa, która zachwyca przede wszystkim błękitem. Ta uspokajająca barwa pojawia się niemal wszędzie, począwszy od widoku na morskie fale, na greckiej fladze kończąc. Już to relaksuje, a jeśli dodać do tego wspaniałą pogodę, cudowny spokój i niezwykłą życzliwość mieszkańców, można bez przeszkód polecać tę wyspę jako antidotum na wszystkie troski.

Cuda przyrody, które pozwolą na nowo odkrywać niezwykłe oblicza świata

Na Krecie czekają niezwykłe wąwozy, górskie szczyty, jaskinie i oczywiście plaże, które spokojnie można zaliczyć do najpiękniejszych na świecie. Poza tym wyspa ta słynie z zabytków tureckich i weneckich oraz pałaców minojskich i innych starożytnych skarbów. Przede wszystkim jednak zachwyca tutejsza przyroda i jej niesamowite owoce.

Niedaleko wioski Kournas czeka jedyne słodkowodne i naturalne jezioro na Krecie, które otaczają Góry Białe oraz bujna roślinność. W pobliży wioski Psychro natomiast można odnaleźć słynną Jaskinię Dikti uznawaną za miejsce narodzin boga Zeusa. W jej wnętrzu znajdują się malownicze kształty naciekowe, a także nieduży staw. Piękne groty można także odnaleźć w miejscowości Matala, a wąwozy w paśmie Gór Białych, niedaleko Sfakii oraz w Selino. To jednak dopiero początek atrakcji przyrodniczych czekających na Krecie.

Na plażach czeka szczęście, wśród słońca spełnienie marzeń

Kreta to wyspa, która oferuje jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Jedna z nich – Elafonisi posiada także płytką laguną, a woda o kolorze turkusu zachęca do kąpieli. Co ciekawe na jej terenie żółwie składają jaja.

Warto także odwiedzić Palm Beach, by poopalać się wśród cudownych krajobrazach i odpocząć pod palmami daktylowymi. Tutaj także znajduje się skała wyrastająca z morza, wąwozy oraz monastyr Moni Preveli. Cudowną plażą jest również Vai z naturalnym lasem daktylowym, największym w Europie.

A może statkiem na Lagunę Balos, która zachwyci miękkim piaskiem i… błękitem?

Niezwykłym miejscem jest także Laguna Balos, do której można dostać się statkiem z Kissamos, a później pieszo lub samochodem. Wyprawa ta wymaga nieco wytrwałości i odwagi jednak warto. Widok zapiera dech w piersiach.

Kreta (http://www.kreta-wycieczki.pl) jest niewątpliwą królową spośród greckich wysp. Prócz atrakcji wymienionych powyżej zachwyca o wiele większą ich ilością. Piękno natury łączy się tu subtelnie z cudami starożytnej architektury, ruinami pełnymi historii, tawernami z charakterystycznym klimatem i przede wszystkim atmosferą relaksu i powolnego płynięcia czasu. Nikt się tu nie śpieszy, nikt nie pogania, można wreszcie odetchnąć…

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x