Eventeria.pl

Tekst dedykujemy tym turystom, którzy podczas podróży cenią sobie rekreację, rozrywkę, doznania estetyczne, ale także rozwój, poznawanie świata i poszerzanie własnej wiedzy o historii, sztuce, ludziach. Wyprawa do Krakowa pozwala zaspokoić wszystkie te oczekiwania. Miasto to można odkrywać latami. Mury budowli z różnych epok kryją niezwykłe historie i sekrety. Profesjonalna pomoc w ich odkrywaniu (licencjonowany przewodnik Kraków!) może się bardzo przydać.

Krakowskie szlaki

Tras zwiedzania są w Krakowie dziesiątki. Wiele przemyślanych, kreatywnych propozycji znajdziecie Państwo na Przewodnik Kraków.

Nawet w obrębie Starego Miasta można obrać wiele różnych kierunków zwiedzania, spróbować poznać Kraków z przeróżnych perspektyw. Najpopularniejszym szlakiem jest Droga Królewska wiodącą od Kościoła św. Floriana na Wawel (po drodze m. in. Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Sukiennice, Kościół św. Piotra i Pawła). Po tym jednak, jak poznamy zabytki, które można zobaczyć na każdej wizytówce z Krakowa, warto zobaczyć coś zupełnie nowego. Wspaniałe świątynie i sztuka sakralna Krakowa (kościoły św. Anny, Dominikanów, Franciszkanów i inne) czekają. Czekają również wyjątkowe muzea. Podziemia Rynku (kapitalna ekspozycja pozwalająca poznać najdawniejsze dzieje Krakowa) to nie wszystko! Spróbujcie poznać np. konkretnych krakowskich artystów i ich prace. Zachęcamy np. do odwiedzenia położonego na ulicy Krupniczej (w niewielkiej odległości od Starego Miasta) Domu Józefa Mehoffera. Wizytę taką warto połączyć z podziwianiem jego prac w terenie podczas zwiedzania szlakiem krakowskich witraży secesyjnych (wyprawę można zakończyć w Muzeum Witrażu!). Pomysłów są tysiące!

Także zwiedzając Kazimierz, po zobaczeniu wspaniałych zabytków, zarówno części chrześcijańskiej, jak i żydowskiej, warto zwrócić uwagę choćby na to, jak historia łączy się z kulturą współczesną, m. in. przez murale autorstwa artystów z Polski i zagranicy wpisujące się w historyczną przestrzeń miejską.

Zachęcamy, abyście Państwo nie poprzestawali na odwiedzinach we wspaniałym Muzeum w Fabryce „Emalia” Oskara Schindlera, ale wybrali się również do autentycznych miejsc pamięci związanych z II wojną światową. W trakcie wycieczki po Nowej Hucie, nie zapominajcie o zabytkach, których powstanie poprzedza o setki lat czasy socrealistycznej architektury (np. Klasztor Cystersów w Mogile!). Ojców, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Willa Decjusza, kamedulski erem na Bielanach – warto oddalić się od centrum Krakowa, a nawet wyruszyć poza rogatki miasta. W wyborze szlaku dostosowanego do Państwa zainteresowań z pewnością może pomów przewodnik Kraków.

Przewodnik Kraków – usługi przewodnickie w Grodzie Kraka

Usługi przewodnickie dedykowane są zarówno większym wycieczkom, jak i turystom indywidualnym. Koszt wynajęcia przewodnika współpracującego z portalem Kraków Zwiedzanie wynosi od ok. 150 zł za dwugodzinną wspólną wyprawę (niezależnie od liczby osób w grupie). Podczas wycieczki możemy liczyć na doskonałe przygotowanie przewodnika, pełen ciekawostek i humoru komentarz, nawiązanie dialogu z grupą i wspaniałą wspólną przygodę.

Całkowicie bezpłatnie zyskują Państwo również prawo do skorzystania z usług dodatkowych. Biuro przewodnickie może zająć się organizacją Waszego zwiedzania – rezerwacją biletów, posiłków, noclegów, nie wspominając o doradzaniu w kwestii wyboru trasy!

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x