Eventeria.pl

Coraz więcej firm decyduje się na coroczne przyjęcie Wigilijne. To doskonały sposób na zjednanie sobie pracowników, integracje zespołu, a także wprowadzenie świątecznej atmosfery do firmy. Kolacja, drobne podarunki i wspólne rozmowy… Kiedy zorganizować Wigilię, czego nie może na niej zabraknąć i gdzie zorganizować?

Zacznij od określenia idealnego terminu

Firmową Wigilię warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzaniem tak, aby każdy pracownik mógł przygotować się na uroczystość. Organizacja spotkania opłatkowego dwa lub dzień przed Wigilią może spotkać się z brakiem zainteresowania – to przecież czas przygotowań, ostaniach szlifów w sprzątaniu.

Warto też wziąć pod uwagę godziny spotkania. Zwróć uwagę na fakt, że organizując przyjęcie w godzinach pracy, na spotkaniu pojawi się każdy pracownik, zaś po południu ludzie będą chcieli spędzić czas z rodziną lub przygotowywać prywatną wieczerzę.

Gdzie urządzić taką Wigilię?

Jeśli zdecydujemy się urządzić przyjęcie w biurze naszej firmy, nie ponosimy koszów wynajmu sali, ale również nie tracimy dodatkowych minut na dojazdy do wybranego miejsca. Jednak to rozwiązanie ma swoje wady: musimy sami przygotować dekorację, ustawić stoły, zadbać o poczęstunek, choć tutaj z pomocą przychodzi nam – wigilijny catering.

Rezerwacja miejsca w lokalu niesie za sobą większe koszty, jednak oznacza mniej przygotowań, ponieważ o nic nie musimy się martwić – ozdoby dekoracje, poczęstunek oaz klimat mamy zagwarantowany!

Czy obdarować pracowników?

Święta kojarzą się z prezentami, więc tutaj pojawia się pytanie, czy rozdawać pracownikom prezenty? Oczywiście będzie to miłym sposobem na początek lub koniec przyjęcia, ale nie jest to obowiązkiem pracodawcy.

Tym, co pracownicy lubią najbardziej, są premie świąteczne lub bony podarunkowe na zakupy. Innym dobrym pomysłem na podarunek mogą być kosze podarunkowe ze słodkościami, drobna niespodzianka związana ze stanowiskiem pracownika.

Czy można przynieść zwolnienie?

Jeśli przyjęcie odbywa się w czasie pracy, każdy powinien być obecny na spotkaniu wigilijnym, jednak organizując spotkanie po godzinach, weź pod uwagę, że nie każdy może mieć czas :)

Pamiętaj, że w przypadku imprez firmowych należy z odpowiednim wyprzedzeniem wysłać do pracowników maile z zaproszeniami lub, jeśli to możliwe, podejść do każdego i poinformować go o planach tak, by każdy miał czas zarezerwować sobie czas na spotkanie.

Święta to czas ciepła, radości, który ma mnóstwo magii. Taką atmosferę warto wprowadzić również w pracy – dzięki temu zintegruje się Wasz zespół, a codzienne obowiązki będziecie wykonywać z przyjemnością.

Jeśli szukasz miejsca na, w którym zorganizujesz piękne spotkanie opłatkowe, zajrzyj do Bielska-Białej, które oprócz pięknej, górskiej atmosfery, zapewni udekorowaną salę, tradycyjne potrawy i noclegi. Hotel na Błoniach organizuje również wigilijny catering, który przy organizacji wigilii w biurze, jest obowiązkowy.

Po spotkaniu opłatkowym możecie wybrać się na miasto, by tanecznym kokiem zakończyć spotkanie!

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x