Eventeria.pl

Festyny rodzinne dają naprawdę wiele radości zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Jednak organizacja takiego przedsięwzięcia wcale nie jest łatwa, wszak poza uzyskaniem odpowiednich pozwoleń należy także zabezpieczyć teren. Tutaj bardzo pomocne będą taśmy z nadrukiem, które dodatkowo mogą mieć wartość reklamową.

Znajdź odpowiednie miejsce i uzyskaj pozwolenia

Aby zorganizować festyn rodzinny konieczne jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Przy czym powinien być to względnie równy teren, który jednocześnie znajduje się w dobrej lokalizacji. Bardzo duże znaczenie mają tutaj drogi dojazdowe. Jest to konieczne nie tylko z punktu widzenia potencjalnych uczestników, ale przede wszystkim z puntu widzenia bezpieczeństwa. Otóż musicie wiedzieć, że zgodę na jego organizację uzyskacie tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy są drogi pożarowe, zatem w razie pożaru służby bez problemu mają możliwość dojechania do danego miejsca. Po przygotowaniu odpowiedniego projektu oczywiście musicie udać się do organu nadzorującego, aby uzyskać zgodę. Należy pamiętać, aby o pozwolenie na organizację festynu starać się możliwe szybko, gdyż niestety formalności są stosunkowo długie.

Potrzebni będą sponsorzy

Cóż organizacja festynu rodzinnego to przedsięwzięcie niełatwe w organizacji. Ponadto jest też bardzo kosztowne. Ciężko uzyskać fundusze na ich organizacje np. z urzędu miasta. Dlatego konieczne jest znalezienie sponsorów, czy firm, które dodatkowo obejmą całe przedsięwzięcie patronatem. Musisz odpowiednio szybko rozpocząć poszukiwania sponsorów. Warto w tym przypadku udać się do lokalnych przedsiębiorców i przedstawić im zalety bycia sponsorami. Otóż możesz zaproponować im korzyści w formie reklamy, którą będzie dla nich podziękowanie wygłoszone na festynie. Jednocześnie na festynie mogą być rozdawane ulotki sponsorów. Można również zamieścić stojące banery reklamowe, w ten sposób sponsorzy mogą ugruntować swoją pozycję na rynku, ale i zwiększyć zasięgi.

Zadbaj o bezpieczeństwo

O tym, że miejsce, na którym będzie odbywać się festyn musi mieć drogi pożarowe już wspomnieliśmy. Ale to nie wszytko. Otóż musisz jeszcze dodatkowo zorganizować ochronę. Na festynie musi znajdować się także ambulans i ratownicy medyczni. Ponadto teren należy odgrodzić, tutaj przydatne będą taśmy z nadrukiem. Profesjonalna taśma z nadrukiem to też idealne miejsce, gdzie można umieścić logo firmy sponsora, co będzie stanowiło nienachalną reklamę, która jednocześnie będzie przyciągać uwagę.

Przygotuj program imprezy

Bardzo ważne jest także przygotowanie programu imprezy i zaproszenie gości. Zamiast zespołów muzycznych można wybrać DJ’a, bądź też muzykę z głośników. Ważny niewątpliwie jest animator, który będzie prowadził konkursy dla dzieci i inne zabawy. Ponadto warto jeszcze zadbać o atrakcje. Może to być malowanie kredą, czy też malowanie twarzy dzieciom przez animatorów. Przydadzą się także baloniki zwierzątka. Ponadto konieczne jest zadbanie o stronę kulinarną. Festyny rodzinne powinny być darmowe, zatem jeżeli uda Ci się pozyskać także osoby, które usponsorują jedzenie to możesz zorganizować darmowy poczęstunek. Możesz zwrócić się także do koła gospodyń wiejskich. Warto jeszcze pomyśleć o atrakcjach dla całych rodzin, czyli choćby możliwości wspólnego uczestnictwa dzieci i rodziców w zabawach, czy konkursach.

Reklama dźwignią handlu

Koniecznie także udaj się do lokalnej telewizji, gazety, czy radia i poproś o reklamę. Lokalne media mają stosunkowo duży zasięg, dzięki temu każdy mieszkaniec danego terenu może dowiedzieć się o organizowanym festynie. Warto jeszcze przedstawić największe atrakcje, które zachęcą do uczestnictwa w nim, wszak duża frekwencja ma spore znaczenie. Poproś również przedstawicieli mediów o uczestnictwo w rodzinnym festynie, a następnie opisanie go w artykule, czy audycji radiowej. To także będzie stanowiło zachętę dla potencjalnych sponsorów.

Organizacja festynu rodzinnego nie jest łatwym przedsięwzięciem. Na pewno wymaga też dużej ilości czasu i samozaparcia. Należy także pamiętać o odpowiednio szybkim załatwianiu formalności i uzyskiwaniu pozwoleń. Bardzo ważne jest także znalezienie sponsorów, ale możliwość reklamy powinna być dla nich świetną zachętą.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x