Eventeria.pl

Bardzo trudno jest optymalnie nagłośnić imprezy w obiekcie zamkniętym. Wybór firmy musi być starannie przemyślany. Na rynku istnieje wiele firm świadczących takie usługi i dlatego trzeba wiedzieć, jak dokonać wyboru.

Znalezienie firmy nagłaśniającej nie powinno być problemem, gdyż działa ich na rynku bardzo wiele. Dla osób, które pierwszy raz organizują imprezy kłopotem może być fakt, że z usługami nagłaśniającymi jest podobnie jak z informatycznymi. Programista tworzący aplikacje mobilne posiada zupełnie inną wiedzę i doświadczenie, niż informatyk, który zajmuje się naprawami komputera.

Podobnie jak oferty informatyków różnią się między sobą, firmy nagłaśniające świadczące usługi na rynku posiadają inne umiejętności i doświadczenie. Trzeba zatem pamiętać o tym, że bardzo często konkurencyjne firmy na wyrost reklamują swoje usługi i oferty nie są poparte ich faktycznymi możliwościami. Tak jest również w branży związanej z obsługą techniczną imprez.

Jak zatem dokonać wyboru odpowiedniej firmy nagłaśniającej imprezy? Najważniejsze jest to, by dobrze sprecyzować własne oczekiwania w tej materii oraz poinformować potencjalnych wykonawców usługi o warunkach  brzegowych, aby mogli już na początku udzielić odpowiedzi, czy są w stanie sprostać wymaganiom. W ten sposób można wybrać najlepszych fachowców. Wiele firm, które nie są w stanie wykonać usługi w profesjonalny sposób, z pewnością zrezygnuje ze złożenia oferty.

Dobrze skonstruowane pytania dotyczące nagłaśniania imprez

Właściwe zapytanie ofertowe skierowanie do agencji eventowej pozwoli jej udzielić odpowiedzi, które rozwieją wątpliwości. Co powinno się znaleźć w takim pytaniu?

  • Miejsce wydarzenia – trzeba dokładnie określić, że miejsce imprezy znajduje się w obiekcie zamkniętym, który dobrze jest dokładnie opisać. Inaczej nagłaśniane są imprezy odbywające się w biurach, kościele lub w klubie muzycznym. Trzeba tutaj także podać wymiary lokalu, a jak wiadomo kluby lub kościoły są różnych wielkości.
  • Liczba gości i ich usytuowanie – ważną informacją będzie sprecyzowanie, ile osób będzie uczestniczyć w imprezie oraz w jakiej odległości od źródła muzyki.
  • Cel nagłośnienia – trzeba określić, czy muzyka stanowi główny element imprezy, czy też ma być tylko tłem do odbywającego się bankietu i rozmów.
  • Rodzaj muzyki oraz liczba osób w zespole – inaczej nagłaśniany jest skrzypek, pianista oraz zespół rockowy. Dla agencji eventowej jest bardzo ważne jakie instrumenty będą wykorzystywane na imprezie. Dotyczy to samego zespołu oraz tzw. występów gościnnych. To jest bardzo ważne i wymagać może użycia dodatkowego sprzętu do nagłośnienia.
  • Sprzęt wykorzystywany przez muzyków – zazwyczaj agencja eventowa nie jest odpowiedzialna za instrumenty muzyczne i inny sprzęt wykorzystywany przez muzyków. Zespół przeważnie sam dostarcza sprzęt do wykonywania muzyki. Dla firmy nagłośnieniowej przydatną informacją będzie jednak rodzaj sprzętu, którym dysponują muzycy.
  • Rider – to ważny element zapytania, który powinien zostać ustalony podczas negocjacji z zespołem. To dokument, który dokładnie określa zapotrzebowanie kapeli na urządzenia nagłośnieniowe oraz oświetleniowe. Agencja eventowa powinna przysłać informację dotyczącą zasilania, które trzeba zabezpieczyć, by było odpowiednie do nagłośnienia i oświetlenia.

Którą firmę wybrać spośród podobnych ofert?

Często się zdarza, że zadając pytanie ofertowe otrzyma się kilka zbliżonych ofert od agencji eventowych. Którą z firm wtedy wybrać? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór takiej firmy, która posiada wielkie doświadczenie i cechuje się pozytywnymi opiniami klientów. Dobrze jest także poznać dodatkowe usługi świadczone przez firmy, które odpowiedziały na zapytanie. Warto zorientować się, czy firmy posiadają do wybory różne podesty sceniczne lub estrady niezwykle przydatne na imprezach oraz czy oferta obejmuje opcje związane z ciekawym i efektownym oświetleniem – w ten sposób jedna umowa zabezpieczy kilka elementów niezbędnych dla zorganizowania udanej imprezy.

Estrada Rybnicka jest przykładem agencji eventowej wartej uwagi. Jej profesjonalne usługi związane z nagłośnieniem, oświetleniem i dekoracją światłem są bardzo znane. Firma oferuje także estrady, podesty sceniczne, ekrany LED oraz trawersy aluminiowe. Jej pełna oferta jest dostępna na stronie internetowej www.estrada.rybnik.pl/

Działania realizowane przed imprezą

Organizacja imprez  to nie tylko wybór agencji eventowej. Bardzo ważne są próby nagłośnienia z udziałem zespołów muzycznych. Będzie to gwarantowało uniknięcie zbędnych przerw podczas koncertu. Organizator powinien także właściwie zadbać o odpowiednie zasilanie energetyczne, które będzie dobrze dopasowane do oświetlenia i nagłośnienia. Przygotowanie imprezy z udziałem różnych zespołów muzycznych będzie umożliwiało płynną zmianę ich na scenie bez tracenie czasu. Nie trzeba się wtedy niczym martwić.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x