Eventeria.pl

Koniec roku to w wielu firmach czas, w którym organizowane są imprezy świąteczne. To idealny moment na podsumowanie roku oraz złożenie życzeń współpracownikom. W zależności od wielkości firmy, regionu oraz profilu jej działalności, imprezy takie mogą mieć różny charakter. Organizacja tego typu spotkań powinna przebiegać w taki sposób, aby świąteczna impreza firmowa nie była przez pracowników traktowana jako obowiązek i kolejne ‚zwyczajne’ spotkanie przy stole połączone ze śpiewaniem kolęd i dzieleniem się opłatkiem. Warto pomyśleć tu nad oryginalnym scenariuszem imprezy, nietypowym miejscem, czy atrakcyjną oprawą artystyczną. Idealnie będzie, jeśli poza wprowadzeniem w świąteczny klimat, impreza dodatkowo zmotywuje i zintegruje zespół.

Pomysłów na wigilię firmową, czy imprezę świąteczną jest wiele. Przykładowo zorganizować można przedstawienie – szopkę, w której aktorami są pracownicy. Spektakl taki może odbywać się w teatrze pod okiem zawodowego reżysera, a na widownię zapraszane są rodziny oraz inni, ważni dla firmy, goście (np. przedstawiciele klientów). Miłym akcentem będzie również uwieńczenie przedstawienia jest na płytach DVD, dołączonych do paczek ze słodyczami dla wszystkich uczestników. Oczywiście wigilia firmowa zorganizowaną w restauracji też ma swój urok. Aby uczynić ją jeszcze bardziej atrakcyjną, można zorganizować ją w ciekawym, nietypowym miejscu (np. w zamku rycerskim, na jachcie, czy w kopalni złota) oraz połączyć z innymi atrakcjami, takimi jak np. kulik, szaleństwa na nartach czy relaks w ośrodku odnowy biologicznej. Są też firmy które wigilię dla swoich pracowników organizują w tropikach, łączą z nurkowaniem z rekinami, wyjazdem narciarskim, czy nocowaniem w oazie na środku pustyni.

Ile jest firm i organizatorów, tyle jest też pomysłów na firmową imprezę gwiazdkową czy noworoczną. W praktyce okazuje się możliwości ogranicza jedynie budżet, jaki możemy przeznaczyć na tego typu wydarzenie. Imprezę warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem, tym bardziej że im bliżej grudnia, tym trudniej będzie nam znaleźć firmę cateringową czy wolne miejsca w hotelach.

Przeczytaj również


  1. A gdzie odbyła się Wasza ostatnia impreza świąteczna / noworoczna?

    Event Manager / Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x