Eventeria.pl

Coraz więcej przedsiębiorców jest świadoma tego, że dobre relacje między pracownikami to jeden z kilku głównych czynników wpływających na wydajność pracy. Dlatego organizowanie imprezy integracyjnej jest zawsze dobrym pomysłem: jest to szansa, aby pracownicy mogli lepiej się poznać i zintegrować.

Ocenia się, że impreza firmowa w postaci wyjazdu lub spotkania poza miejscem pracy powinna odbywać się średnio raz na pół roku. Warto zorganizować takie spotkanie tak, aby zapewniało jego uczestnikom możliwości nawiązywania interakcji. Spotkanie integracyjne powinno też prowokować uczestników do podjęcia aktywności fizycznej. Najważniejsze jednak, aby impreza dostarczyła pozytywnych wrażeń i była wspominana jako czas relaksu.

Spotkanie po pracy

Jednym z najpopularniejszych pomysłów na urządzenie imprezy integracyjnej jest wyjście do knajpy. Warto zadbać, aby podczas takiego spotkania stoliki były ustawione w taki sposób, aby uczestnicy nie dzielili się na grupki oraz aby lokal był sprawdzony pod względem jakości obsługi i podawanego jedzenia. Pamiętajmy, że każda większa wpadka organizatora imprezy integracyjnej zwykle zapisuje się negatywnie na wizerunku firmy.

Sala

Ustawienie miejsc przy stole powinno umożliwiać uczestnikom nawiązywanie kontaktu
(fot. http://palatium.pl)

Wyjazd w teren

Jeśli chcielibyśmy zorganizować coś większego niż wieczorne wyjście do knajpy, wówczas niezawodny będzie wyjazd w tak zwany teren: poza miasto, np. do ośrodka zlokalizowanego obok stadniny koni lub do miejsca atrakcyjnego turystycznie.

W Polsce powstaje coraz więcej obiektów hotelarskich wyspecjalizowanych pod kątem świadczenia usług dla firm. Pensjonaty, hotele i zajazdy, w których znajdziemy profesjonalną salę konferencyjną nie są już żadną nowością. Niektóre hotele poszły o krok dalej i oprócz stworzenia możliwości zorganizowania konferencji, udostępniają również ciekawą bazę rekreacyjną przeznaczoną specjalnie do urządzania imprez integracyjnych. Sale bilardowe, kręgielnie, baseny i mini salon SPA lub ogródek przygotowany na zorganizowanie imprezy firmowej na powietrzu to przykłady atrakcji, które zapewniają takie miejsca. Jeśli dodamy do tego kuchnię na odpowiednim poziomie oraz komfortową bazę noclegową i ciekawą okolicę, uzyskamy wówczas doskonałe miejsce na spędzenie czasu dla pracowników.

sala bilardowa

Organizując imprezę integracyjną, szukajmy obiektów przystosowanych do organizacji imprez integracyjnych. 

Na zdjęciu powyżej: hotelowa sala bilardowa, w której pracownicy mogą zrelaksować się po szkoleniu (fot. Palatium.pl)

Gdzie zorganizować imprezę firmową?

Hotele i pensjonaty gotowe na organizację imprez firmowych znajdują się niemal w każdym regionie. Znajdziemy je w okolicach polskich jezior, w górach, pod miastami, a także w okolicach rezerwatów przyrody lub przy spływach kajakowych.  Jak szukać dobrego hotelu, w którym można zorganizować imprezę integracyjną i jak ocenić profesjonalizm obsługi? Przede wszystkim powinniśmy zdać się na intuicję w ocenie, czy hotel jest dobrym miejscem do organizacji imprezy integracyjnej: czy jest miejsce na wieczorną imprezę, czy hotel współpracuje z firmami eventowymi oraz czy ma doświadczenie w przyjmowaniu firm. Po drugie, warto dowiedzieć się jakie atrakcje serwuje konkretny obiekt oraz jak wygląda kwestia rozlokowania pracowników na noclegi. Nieocenionym źródłem opinii o obiekcie będzie zawsze Internet oraz osoby, które korzystały już z tych samych usług. Ważna w ocenie powinna być także rozmowa z właścicielem lub managerem hotelu. Zapytajmy, o której godzinie przewiduje się zamknięcie drink baru, czy istnieje możliwość zorganizowania imprezy w ogródku, jakimi sprzętami dysponuje obiekt.

Koszty wyjazdów firmowych

Szacując koszty przewidziane na pokrycie imprezy firmowej, bierzmy pod uwagę przede wszystkim to, czy za konkretną sumę możliwe będzie opłacenie wszystkich atrakcji. Z drugiej strony, należy wziąć pod uwagę możliwości finansowe firmy. Najtańsze miejsca to te zlokalizowane z dala od miejsc obleganych przez turystów.

Pokój hotelowy

 Organizując wyjazdową imprezę integracyjną, zadbajmy o komfortowe noclegi dla pracowników. 

(źródło zdjęcia: Hotel Palatium, Nadarzyn)

Imprezy integracyjne organizujmy poza sezonem turystycznym

Jeśli chcemy uniknąć przepłacania, zorganizujmy imprezę poza sezonem, kiedy ceny za noclegi i typowe usługi związane z organizacją takiego wypadu są najniższe. Organizowanie imprezy firmowej poza sezonem jest wskazane również ze względu na to, że wolne dni, takie jak długa przerwa majowa jest zwykle rezerwowana dla rodziny i przyjaciół: pracownicy rzadko będą zadowoleni z perspektywy spędzenia świąt okolicznościowych z firmą, w której na co dzień pracują.

Impreza integracyjna ma sens!

Szukając pomysłów na imprezę integracyjną i szacując koszty z tym związane pamiętajmy, że cały nasz wysiłek procentuje w przyszłości w postaci polepszenia samopoczucia pracowników. Dzięki imprezie integracyjnej również szefostwo ma szansę wejść na nieco lżejszy kanał komunikacji z pracownikami, co również może okazać się odświeżające i może przynieść pozytywne skutki dla codziennej wspólnej pracy.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x