Eventeria.pl

Impreza integracyjna od dawna przestała kojarzyć się wyłącznie z dobrą zabawą w gronie współpracowników, zakrapianą wysokoprocentowym alkoholem. Coraz częściej firmy stawiają na kreatywność i łączą elementy zabawy z szeroko rozumianą edukacją.  Czy warto jeszcze organizować imprezy integracyjne?

Cel imprezy – czyli po co to robimy?

Przed właściwą organizacją imprezy integracyjnej, warto zastanowić się po co ją robimy i jaki jest jej cel. Znalezienie odpowiedzi na te pytania ułatwi planowanie i pomoże w znalezieniu odpowiedniego pomysłu na integrację. Pamiętajmy, że nie zawsze musi być to zabawa zakrapiana wysokoprocentowym alkoholem. Zupełnie inaczej zaplanujemy wyjazd, którego celem będzie integracja współpracowników, a jeszcze inaczej konferencję o poważnym charakterze. Bez względu na to czy impreza integracyjna będzie wyjazdowa, czy odbędzie się w tym samym mieście, w którym jest biuro, warto ją dobrze zaplanować. Organizacja to podstawa udanego spotkania firmowego.

Czy integracja daje wymierne korzyści?

Jeśli impreza integracyjna będzie przemyślana i prawidłowo zorganizowana to może przynieść firmie wiele korzyści. Przede wszystkim poprawią się relacje pomiędzy pracownikami, a jak wiadomo zintegrowany zespół lepiej i efektywniej pracuje! Dzięki firmowemu spotkaniu wzrośnie poczucie przynależności i lojalności wobec firmy.  Impreza integracyjna może także poprawić atmosferę w biurze, zminimalizować stres oraz wpłynąć pozytywnie na nastawienie współpracowników do wykonywanych obowiązków. Nie należy także zapominać o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych w czasie imprezy, połączonej ze szkoleniem. Warto myśleć o integracji, jak o długofalowym procesie, który powinien stać się skutecznym narzędziem do osiągania zamierzonych celów i efektów w firmie.

Kreatywna impreza integracyjna czyli jaka?

Impreza w plenerze

To dobry sposób na oderwanie się od codziennej, biurowej pracy i spędzenie czasu w zupełnie nowych warunkach. Dobrym pomysłem na imprezę plenerową jest piknik połączony ze wspólnymi grami i zabawami na świeżym powietrzu. Do takich można zaliczyć kalambury, grę w siatkówkę, zawody w badmintona czy konkurs na przygotowanie najsmaczniejszej, piknikowej potrawy.

Escape room

Pokój zagadek to kreatywny sposób na spędzenie czasu ze współpracownikami. Zabawa polega na integracji przez wspólne rozwiązanie wielu logicznie powiązanych ze sobą zagadek i odgadnięcie szyfru do drzwi. Grupa ma na to 45 lub 60 minut. W tym czasie należy wydostać się z pokoju. Organizacja imprezy integracyjnej w klimacie escape room może polegać także na rywalizacji pomiędzy poszczególnymi grupami. To wprowadzi większą motywację i integrację grupy oraz doda nutki adrenaliny i rywalizacji.

Wyjazd poza miasto

Coraz popularniejsze stają się także firmowe wyjazdy poza miasto. Warto wówczas zadbać o dodatkowe atrakcje, jak jazda konno, paintball czy spływ kajakowy. Z punktu widzenia organizatora, sama forma spędzania czasu na takiej imprezie nie jest najważniejsza. Bowiem ważne jest, aby zespół miał możliwość pozabiurowej integracji.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x