Eventeria.pl

Jeszcze do niedawna eventy w Polsce kojarzone były jedynie z organizacją różnorodnych imprez w celach głównie rozrywkowych, czasem motywacyjnych i integracyjnych w przypadku pracowników firm. Obecnie jednak coraz większą popularność zyskuje event marketing, czyli promowanie firmy lub idei za pomocą wydarzeń. W ten sposób łatwo zbudować wizerunek danej marki czy ukształtować opinię społeczną na dany temat.

Dlaczego event marketing staje się coraz bardziej popularny? Jest to zasługa przede wszystkim wysokiej skuteczności tej metody. Eventy pozwalają na bezpośredni kontakt z klientem oraz poznanie jego opinii i poglądów. Daje to możliwość nawiązania bliższych relacji z klientem i dzięki temu przywiązania go do danej marki.

Główne korzyści, jakie zapewnia event marketingu to:

  • dotarcie do jak największego grona odbiorców,
  • pozyskanie nowych klientów, zainteresowanie ich ofertą firmy,
  • dostarczanie odbiorcom wiedzy o produkcie,
  • zdobycie rozgłosu w mediach.

Na czym polega event marketing

Event marketing to organizacja eventów połączona z promocją marki czy konkretnych usług. Może być doskonałym sposobem na realizację celów marketingowych przedsiębiorstwa. Event to doskonały moment na to, by przykuć na dłużej uwagę klienta – obecnego lub też potencjalnego – oraz zainteresować go, dzięki czemu prawdopodobnie kupi produkt, o którym usłyszał. Impreza to również okazja, by przekazać konsumentowi maksymalnie wiele wiedzy na temat firmy i usług, które oferuje – zwiększa to szansę na przywiązanie do go marki w przypadku, gdy filozofia firmy do niego przemówi.

Ludzie w dzisiejszych czasach kupują bardziej przeżycia niż produkty. Zwykłe reklamy nie mają tak dużej siły przebicia, jak te interaktywne, do których z pewnością należą eventy. Mogą być to różnego rodzaju eventy firmowe – koncerty, pikniki czy imprezy integracyjne, które mają za zadanie zbliżyć do siebie pracowników danej firmy.

Jak zorganizować niezapomniany event?

Planowanie eventu należy rozpocząć od określenia celów, jakie powinien spełniać oraz okazji, jaka przyświeca danemu wydarzeniu. Najlepiej powierzyć to zadanie firmie, która zajmuje się organizacją od podstaw – stanowi to gwarancję udanej imprezy. Często firmy zapewniające takie usługi dysponują równocześnie obiektem, w którym może odbyć się event – najlepiej, by w ofercie znajdowały się także sale konferencyjne oraz zaplecze gastronomiczne, jak również miejsca noclegowe dla gości. Szukając podobnego obiektu w okolicy Warszawy, warto przyjrzeć się Ranchu pod Bocianem. Dysponuje ogromną przestrzenią eventową i atrakcjami w terenie, które urozmaicą każdą imprezę.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x