Eventeria.pl

Firmowa integracja

Imprezy i wyjazdy integracyjne to jedne z częściej organizowanych przez firmy imprez skierowanych głównie dla pracowników. Ich celem jest integracja kadry, czyli zbudowanie zgranego i efektywnego zespołu. Nakład poniesiony na przygotowanie imprezy powinien przynieść korzyści w przyszłości, w postaci lepszej jakości produktów i usług, niższych kosztów ich wytworzenia oraz bardziej zmotywowanych pracowników. Osiągnięcie takich założeń wymaga przygotowania odpowiedniego programu imprezy, atrakcyjnego dla jej uczestników i zawierającego np. zabawy team buildingowe.

Atrakcje imprez i wyjazdów integracyjnych

WspinaczkaFirmowa integracja przyjąć może różną postać, od krótkich spotkań wieczornych organizowanych w lokalu (takich jak pikniki firmowe), aż do kilkudniowego zagranicznego wyjazdu połączonego z udziałem w imprezie sportowej. Imprezy integracyjne charakteryzują się połączeniem elementów rozrywki, zabawy, przygody, survivalu i rywalizacji. Często wykorzystuje się tu zabawy alpinistyczne w parkach linowych, zorbing, paintball, przeciąganie liny, kręgle, bieg w workach, przeprawa z jednego punktu do drugiego na pontonach, które uczestnicy muszą wcześniej zbudować, itp. Podobnie jak w przypadku wyjazdów motywacyjnych, w zależności od wysokości budżetu, w programie mogą znaleźć się też: nurkowanie (szczególnie jeśli mamy do czynienia np. z wyjazdem integracyjnym do Egiptu), wejście na wybrany szczyt (np. Kilimanjaro w Tanzanii czy Jebel Toubkal w Maroko). W przypadku tego rodzaju imprez, istotną sprawą jest też zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom.

Organizacja imprezy integracyjnej

FlagiWyjazdy integracyjne mogą zostać połączone z wydarzeniami istotnymi dla danej branży, takimi jak targi branżowe czy konferencje. Z uwagi na złożoność przedsięwzięcia, jego organizację warto powierzyć firmom eventowym, posiadającym spore doświadczenie w przygotowywaniu imprez i wyjazdów firmowych o różnym profilu.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Grupa Adventure Planet, organizatorem imprez integracyjnych i motywacyjnych.

Przeczytaj również


  1. Trzeba przyznać że imprezy integracyjne, to najczęściej organizowana i chyba najbardziej lubiana forma imprez firmowych. Fajny program team buildingowy plus wieczorna zabawa (w kraju lub za granicą) to zawsze gwarancja sukcesu.

    Event Manager / Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x