Eventeria.pl

Rozpoczynamy dział w którym opisywać będziemy najbardziej popularne (choć nie tylko) kierunki firmowych wyjazdów motywacyjnych. Ponieważ w ostatnim czasie firmy wyjeżdżają do nawet najbardziej odległych państw, mamy nadzieje że będzie Ciekawie. Chociaż czasem wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby znaleźć naprawdę ciekawe i mało znane miejsca. Jeśli byliście ostatnio na wyjeździe integracyjnym w miejscu którego nie opisywaliśmy, napiszcie do nas o tym – chętnie opublikujemy Wasze wrażenia z wyjazdów.

Krajem od którego zaczniemy, jest Egipt – popularny jako cel rodzinnych wyjazdów wakacyjnych oraz wyjazdów firmowych. Spora popularność kraju faraonów wynika w głównej mierze z tego, że kraj ten jest w stanie zagwarantować liczne atrakcje zarówno miłośnikom stacjonarnego wypoczynku na plaży, osobom preferującym aktywny wypoczynek oraz miłośnikom zabytków. Mimo niepokojów politycznych z ostatnich lat, kraj ten ciągle odwiedzany jest przez tysiące turystów. Czemu dokładnie kraj ten zawdzięcza takie powodzenie?

Egipt przyciąga nas przede wszystkim swoim klimatem. Położenie w północnej części kontynentu afrykańskiego zapewnia mu słoneczną pogodę przez większą część roku. Gdy w Polsce kończy się lato i zaczyna jesień, to w praktycznie najlepsza pora na podróż do kraju faraonów, gdyż słońce nie daje się tam we znaki, tak jak w lipcu czy sierpniu, kiedy temperatury sięgają tu 40 stopni Celsjusza. Osoby, które nie najlepiej znoszą upały, powinny unikać tych najcieplejszych miesięcy. W praktyce pogoda i temperatura sprzyja kąpielom morskim w zasadzie przez cały rok, co stanowi niewątpliwą zaletę tego rejonu.

Sporty wodne, EgiptChoć Egipt kojarzyć się może tylko z pustynią, to wbrew pozorom kraj o dużej różnorodności krajobrazowej. Poza wspomnianą już największą pustynią świata – Saharą, z potężnymi wydmami, oazami i karawanami, mamy tu Morze Czerwone, które przyciąga nie tylko czystą wodą, ale również jedną z najpiękniejszych raf koralowych świata. To idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz ulubione miejsce nurków. Na Półwyspie Synaj, w azjatyckiej części Egiptu, możemy też zakosztować górskich wędrówek. Szczególnie popularne jest nocne wejście na Górę Synaj. Planując taką wędrówkę, trzeba pamiętać o przygotowaniu się na niższe temperatury.

Zabytki EgiptuNiepodważalną atrakcją Egiptu są oczywiście jego zabytki. Myśląc o Egipcie, najczęściej wyobrażamy sobie piramidy i Sfinksa. Co roku do Kairu i Gizy przyjeżdżają setki tysięcy turystów z całego świata, chcących na własne oczy zobaczyć potężne grobowce faraonów oraz położonego w sąsiedztwie Sfinksa. Podobnie okolice Luksoru, Doliny Królów, Świątyni Hatszepsut czy Kolosów Memnona przyciągają rzesze zwiedzających. Rejon ten jest szczególnie oblegany z uwagi na bliskość Hurgady – jednego z największych egipskich kurortów. Kolejnym rejonem działającym na turystów jak magnes jest południe Egiptu, miasto Asuan położona niedaleko Świątynia Ramzesa II w Abu Simbel. Świątynia ta z wielkimi posągami wielkiego faraona, niejednokrotnie robi na zwiedzających większe wrażenie niż osławione piramidy. Udając się na zwiedzanie tutejszych zabytków warto wziąć pod uwagę panujące w danym okresie temperatury i ewentualnie zaplanować wycieczkę wczesnym rankiem, aby upał był jak najmniej odczuwalny.

Egipt posiada też rozbudowaną bazą hotelową, w której bez problemu znajdziemy obiekty luksusowe, jak i małe hoteliki położone z dala od zgiełku kurortów takich jak Hurgada czy Sharm El Sheikh. Wszystko to sprawia że Egipt to jeden z ulubionych kierunków podróży firmowych.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x