Eventeria.pl

Team building to działania mające na celu zbudowanie zgranego i efektywnie współpracującego zespołu. Chodzi m.in. o to aby efekt współpracy grupy pracowników był lepszy niż praca tych samych osób pracujących indywidualnie. Działania team buildingowe podejmowane są zwykle przez kierowników i liderów zespołów. Istotnym aspektem team buildingu jest dobre poznanie cech poszczególnych osób, w szczególności ich zalet i słabości, zagadnień w których czują się dobrze i którymi się interesują, jak również grupy zadań których woleli by nie wykonywać. Można to zrealizować poprzez obserwację współpracowników podczas czynności w miejscu pracy. Dobrym rozwiązaniem jest też organizacja imprez i wyjazdów integracyjnych oraz zaplanowanie w trakcie ich trwania zajęć i zabaw o charakterze team buildingowym. Dobrze nadają się do tego różnego rodzaju rozgrywki (np. paintball) w których, tak jak w firmie, główną rolę odgrywa praca zespołowa. Obserwacja uczestników podczas tego typu zabaw pozwolą zidentyfikować przywódców, tych którzy odgrywają rolę pracowitych „mrówek”, osoby które doskonale czują się w zespole oraz te które preferujące pracę indywidualną. Zajęcia takie wzmacniają również relacje pomiędzy samymi ich uczestnikami, budują zaufanie oraz pozwalają lepiej poznać mocne oraz słabsze strony poszczególnych osób.

PaintballW odróżnieniu od wyjazdów motywacyjnych, na imprezy o charakterze typowo team-buildingowym przeznaczyć można mniejszy budżet, a same imprezy odbywać się mogą w okolicy miejsca pracy. Oczywiście oba imprezy różnego typu z powodzeniem można połączyć: podczas wyjazdu integracyjnego zaplanować można szkolenie podnoszące kwalifikacje pracowników, a podczas wyjazdu incentive – zajęcia team buildingowe, itp. Warto poradzić się też firmom zajmującym się organizacją tego typu wydarzeń, które z pewnością zaproponują ciekawy program zgodnie z wymaganiami klienta.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x