Eventeria.pl

Wyjazdy motywacyjne i integracyjne organizowane przez firmy powinny różnić się od wyjazdów rodzinnych i na długo pozostać w pamięci ich uczestników. Organizatorzy turystyki incentive dbają o to aby programy ich imprezy obfitowały w atrakcje zwiększające poziom adrenaliny. Jedną z takich atrakcji jest nurkowanie – idealne do zorganizowania nie tylko w egzotycznych krajach (jak np. Chorwacja, Egipt, Indonezja, czy Meksyk), ale nawet w Polsce – w sezonie letnim.

Snoorkowanie, czyli podziwianie podwodnego świata z powierzchni wody przy użyciu maski do nurkowania, rurki i płetw (czyli tzw. sprzęt ABC), robi spore wrażenie i dostępne jest praktycznie dla każdego, niezależnie od wieku. Dla osób którzy nigdy jeszcze nie nurkowali, organizatorzy najczęściej proponują tzw. nurkowe intro. W nurkowaniu takim uczestniczyć mogą osoby nie posiadające licencji nurkowej, z ogólnie dobrym stanem zdrowia. Właściwe nurkowanie poprzedza krótki instruktarz obsługi podstawowego sprzętu nurka: automatu oddechowego i kamizelki ratowniczo – wypornościowej. Uczestnicy dowiadują się również czym jest inflator i octopus. Przed pierwszym wejściem do morza lub jeziora, najczęściej jeśli jest taka możliwość, przeprowadzane są ćwiczenia na basenie, w trakcie których uczestnicy uczą się oddychania przy pomocy automatu, ubrani w piankę próbują zanurzyć się i utrzymać pozycję pod wodą oraz poznają podstawowe sygnały za pomocą których mogą porozumiewać się pod wodą z instruktorem i nurkowym partnerem. Po takim wprowadzeniu pozostaje już tylko cieszyć się pierwszym nurkowaniem na głębokości ok. sześciu metrów i trwającym do pół godziny, w towarzystwie instruktora, który zadba o komfort uczestnika i zwróci uwagę ciekawsze ryby.

Być może dla niejednego uczestnika firmowego wyjazdu, taka przygoda będzie zachętą aby w przyszłości wziąć udział w podstawowym kursie nurkowym, pozwalającym na nieco głębsze nurkowanie i będzie początkiem nowej pasji.

Przeczytaj również


  1. To bardzo dobra wiadomość nurkowanie jest tym co lubię i to bardzo :) Pozdrawiam dzięki za wpis !

    Maksiu / Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

codeStrona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Zgadzam się
x